BLENDED | Afrikaanse dans: basis
Dit is een BLENDED cursus die hoe dan ook doorgaat, in een flexibele lesomgeving.
De sessies van blended cursussen kunnen verschillende online en offline vormen aannemen. Als je inschrijft voor deze cursus, stel je je dus open voor de mogelijkheid van alternatieve lesomgevingen die je op nieuwe manieren uitdagen en verrassen! Meer info in de tekst hieronder en op www.wisper.be/voorjaar21
///
Aarding, ritme, houding en energie. Dat is Afrikaanse dans!
In de basiscursus besteden we enerzijds aandacht aan het ontwikkelen van het ritmegevoel, de impulsen, het loslaten, isolatietechnieken en het ontwikkelen van je eigen danstaal. Anderzijds is de repetitiviteit van basisbewegingen belangrijk om te komen tot de essentie van Afrikaanse dans: het opnemen, laten doorstromen en geven van energie.
De manier waarop je Afrikaanse dans beleeft, staat los van de techniek en is zeer persoonlijk. Je maakt je tijdens deze cursus de bewegingen eigen en ontdekt hoe bevrijdend dat werkt!
Zo werken we: deze cursus gaat hoe dan ook door. Indien we door de coronamaatregelen niet live kunnen samenkomen om te dansen, dan ontvang je elke woensdag de lesvideo van de docent. Deze cursus werd zo uitgedacht dat de sessies zowel in de studio als bij je thuis verrijkend, inspirerend én compleet zullen zijn.
Deze reeks is voor deelnemers met geen of weinig ervaring met Afrikaanse dans. Heb je al minstens een jaar ervaring? Dan kan je inschrijven voor de verdiepingsreeks op dezelfde dag!
+++
Nood aan meer dansmomenten?
Halverwege deze basisreeks kan je ook meedoen aan de extra zaterdag Afrikaanse dans op 13 maart: ideaal om je de choreo's helemaal eigen te maken én er je persoonlijke interpretatie aan te geven.
Zorg voor kledij waarin je makkelijk kan bewegen (verschillende laagjes, zodat je naargelang de temperatuur dingen kan aan- of uittrekken). We dansen op blote voeten. Zorg ook voor een flesje water.